¤Soproni liga 2007-2008¤
¤Soproni liga 2007-2008¤ : 22. forduló

22. forduló

NS  2008.04.05. 21:41

A Soproni Liga 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a Zalaegerszegi TE a listavezető MTK Budapestet fogadta. A vendég fővárosiak Hrepka Ádám 12. percben lőtt góljával 1-0-ra nyertek, így növelték előnyüket a tabella élén. A Zalaegerszeg - a hazai pálya előnye ellenére - 70 percen át szinte semmit sem nyújtott, így nem érdemelt pontot. A honi labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Honvéd a címvédő DVSC otthonába látogatott, és a mérkőzés után talán nem túlzás kijelenti, hogy a Honvéd már csak a Magyar Kupában harcolhatja ki a nemzetközi szereplés jogát. A mérkőzést Kerekes Zsombor góljával a DVSC nyerte, így versenyben maradt a bajnoki címért, lemaradása az éllovas MTK-tól 6 pont. A volt REAC-os Polonkai Attila vezetőgóljára Nyerges Krisztián szinte azonnal reagált, és egyeníltett az első játékrész elején, ám a parázs kezdést már közel sem követte hasonló folytatás, így a Fehérvár egy kissé unalmas találkozót nyert meg Sitku Illés szép lövése után. Folytatódott a Diósgyőr rossz sorozata hazai pályán a Vasas ellen. Na de milyen meccsen! A Vasas 5-4-re nyert Borsodban. A DVTK szerezte meg a vezetést, de a Vasas előbb egyenlített, majd a második félidőben már három góllal is vezetett. Mészöly Géza csapata emberelőnyben kicsit kiengedett, így a borsodiak feljöttek. Urbányi István megfogalmazása szerint a bajnokság „gyorsító" szakaszába érkező újpestiek mezőnyfölénye csak a 81. percben érett góllá. A csereként beálló Denis Dourandi szerezte meg a hazaiak számára a győztes gólt. A lilák játéka a sorozatban aratott negyedik győzelmük ellenére még mindig sok kívánnivalót hagy maga után. A Nyíregyháza nagyobb összpontosítással akár mindhárom pontot elhozhatta volna a Megyeri útról, de legnagyobb helyzeteit is kihagyta. Nem úgy az Újpest, amely egyet értékesített a kevés lehetőségei közül, így továbbra is tapad az éllovas MTK-ra.

ZALAEGERSZEGI TE-MTK BUDAPEST 0–1 (0–1)

Helyszín: Zalaegerszeg
Nézőszám: 3000

Zalaegerszeg: 1 Vlaszák 2 Kocsárdi 22 Miljatovic 6 Botis 5 Polgar 19 Koplárovics 7 Molnár B. 16 Máté 10 Davidov 9 Waltner 21 Meyé
Vezetőedző: Szlavko Petrovics

MTK Budapest: 1 Végh 15 Horváth L. 20 Lambulics 16 Pintér Á. 24 Pollák 2 Pátkai 17 Zsidai 19 Kanta J. 13 Hrepka 9 Pál 28 Urbán
Vezetőedző: Garami József

Gólszerző(k): Hrepka (12.)
Csere: Koplárovics h. Balázs (71.), Davidiv h. Pekics (71.), Meyé h. Zatara (71.), ill. Pál h. Kulcsár (80.), Hrepka h. Kecskés (86.)
Sárga lap: Molnrár B. (64.), ill. Zsidai (36.), Pál (56.), Pollák (57.)

Zalaegerszeg-MTK Budapest, 1. félidő: egy gól és néhány jó MTK-indítás.

Körülbelül ennyit érdemel a Zalaegerszeg-MTK Budapest Soproni Liga-mérkőzés első félideje. A Zalaegerszeg - hazai pályán - 46 perc alatt nem lőtt kapura, kapu felé is csak egyszer (és az a lövés sem fog szerepelni egyetlen labdarúgással foglalkozó könyvben sem).

Az MTK a 13. percben lőtt egy gólt - de a fővárosiak is tudnak jobban focizni.

A gólt köszönhetik a teljes egerszegi védelemnek, amely a szálló labdát hosszú másodperceken át csak nézte, mégsem tudott felszabadítani, így Hrepka Ádám - aki az előző fordulóban 11-esből hibázott a Siófok ellen - hat méterről megszerezhette első szezonbeli gólját.

Zalaegerszegen úgy tűnik ritkaság a csillagos ég, a hazai védők ugyanis többször is megbámulták az égitesteket, miközben az MTK hosszú labdákkal futatta a támadókat (Hrepkát, Pált vagy Urbánt) - a hazaiakat pedig csak az égiek mentették meg a góltól.

A zalai szurkolóknak pedig nem kell sok az örömhöz, ezt bizonyítja, hogy mikor a 60. perc táján Waltnerék két percig beszorították az MTK-t a fanatikusok örömtüzeket gyújtottak, és éltették csapatukat. A kilátogató zalai szurkolók egyébként dicséretes teljesítményt nyújtottak péntek este...

Csoda, hogy Szlavko Petrovics edző bírta a 71. percig csere nélkül - minden bizonnyal azon gondolkozott, kit hozzon le a pályáról. Az említett minutumban három új játékos is érkezett, fel is pörgött a Zalaegerszeg.

Pekics lövése után az agilisan játszó Waltner ismételhetett, de Végh a duplázást is védte. Waltner így hiába mozgott jól a mérkőzésen, társaitól kevés támogatást kapott.

A ZTE tizenötpercnyi futballja nem ért pontot.

DVSC TEVA–BP. HONVÉD 1–0 (1–0)

Helyszín: Debrecen
Nézőszám: 4000

DVSC-TEVA: 1 Polekszics 13 Bíró P. 17 Mészáros N. 16 Komlósi 6 Takács Z. 77 Cvitkovics 30 Kiss Z. 9 Sándor T. 4 Leandro 8 Kerekes 10 Bogdanovics
Vezetőedző: Herczeg András

Bp. Honvéd: 8 Borel 29 Takács Á. 5 Benjamin 20 Szmiljanics 23 Vincze Z. 19 Diego 22 Bárányos 9 Dobos 79 Genito 18 Abraham 21 Hercegfalvi
Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző(k): Kerekes (10.)
Csere: Bogdanovics helyett Rudolf (46.), Czvitkovics helyett Dombi (62.), Kerekes helyett Kouemaha (77.), ill. Bárányos helyett Ivancsics (49.), Abraham helyett Abass (52.), Diego helyett Zsolnai (69.)
Sárga lap: Kiss Z. (35.), Sándor T. (89.), ill.Benjamin (79.)

A DVSC-nek volt miért visszavágni, hiszen a két brigád őszi találkozásakor a Honvéd győzött 3–1-re – érdekesség, hogy akkor is Arany Tamás volt a játékvezető. További párhuzam a két mérkőzés között, hogy ősszel is a DVSC szerzett vezetést, igaz, akkor a második félidő elejéig kellett várni Leandro találatára. Ezúttal azonban Kerekes Zsombor a Honvéd védelem szerencsétlenkedése után már a 10. percben előnyhöz juttatta a hazaiakat.

A debreceniek a vezetés megszerzése után lendületben maradtak, és ha Leandro szerencsésebb, tavasszal is betalálhatott volna a fővárosiaknak – oldalról trükkösen elvégzett szabadrúgása után azonban Pascal Borel a lécre tolta a labdát.

Ez már felébresztette a vendégeket, akik az első félidő második felére fokozatosan átvették az irányítást, ám az egyenlítés nem jött össze nekik.

A második 45 perc is lendületesen indult, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, miközben a labdát valamivel többet birtokolta a DVSC az első percekben, sőt, ekkor igazán gólveszélyesen játszott. Más kérdés, hogy a csereként a szünetben beállt Rudolf Gergely és Czvitkovics Péter célzó berendezésével is probléma volt.

Noha a meccs iramára tulajdonképpen végig nem lehetett panasz, azt viszont már problémaként róhatjuk fel a két csapatnak, hogy egyiknél sem akadt igazi vezéregyéniség, nem volt kiemelkedő teljesítmény, így a mérkőző felek sokkal inkább egymás hibáiból próbáltak megélni.

Ez végül egy kevés igazi gólhelyzetet hozó 90 percet eredményezett, amelyet az egy lehetőségét kihasználó Debrecen nyert, de ahogy a mondás tartja: lehetett volna fordítva is.

FC FEHÉRVÁR–REAC 2–1 (1–1)

Helyszín: Fehérvár
Nézőszám: 1571

FC Fehérvár: 1 Sebők Zs. 6 Sifter 5 Koller 3 Horváth G. 4 Mohl 11 Farkas B. 15 Nagy D. 7 Simek 8 Polonkai 11 Dajics 9 Sitku
Vezetőedző: Disztl László

REAC: 12 Szántai 6 Kőhalmi 7 Cseri 8 Kapcsos 5 Sallai 9 Varga Z. 20 Erős K. 15 Dancs 22 Somorjai 11 Nyerges 10 Torma
Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerző(k): Polonkai (13.), Sitku (77.) ill. Nyerges (14.)
Csere: Simek helyett Dvéri (64.), Polonkai helyett Csobánki (80.), Dajics helyett Lattenstein (86.), ill. Sallai helyett Horváth G. (46.), Dancs helyett Rása (58.), Kőhalmi helyett Zana (82.)
Sárga lap: Koller (32.), Sifter (90.) ill Kapcsos (64.), Szántai (71.), Erős (74.)

A REAC fehérvári vendégjátékának kezdete előtt még úgy tűnt, hogy nem sokan lesznek kíváncsiak a meccsre, végül azért csak összegyűltek másfélezren a Sóstói-stadion lelátóin. Az első percek álmosabb játéka után varázsütésre megélénkül a meccs, és a 13. percben Polonkai góljával vezetést szerzett a Fehérvár.

A hazai szurkolók azonban alig néhány másodpercig örülhettek a télen éppen a REAC-ból Fehérvárra igazolt középpályás góljának: a rákospalotaiak szinte a középkezdésből egyenlítettek Nyerges lövésével.

A szinte észrevehetetlenül dirigáló Bognár játékvezető félidőt záró sípszaváig kiegyenlített játékot mutattak be a felek. A vendégeket azért dicséret illeti, mert idegenben sem álltak be védekezni, sőt nyílt sisakkal támadtak – amikor tudtak.

A hazaiak viszont akár el is dönthették volna a meccset, ha belövik a helyzeteiket. Dajics és Nagy Dániel előtt is többször nyílt nagy gólszerzési lehetőség - utóbbi a kapufát is eltalálta -, ám végül maradt az 1-1-es állás a szünetre.

A második félidőre már sokkal kevesebb szót érdemes vesztegetni: az első 45 perc erős közepes színvonala alaposan visszaesett, mindkét csapat tagjai rendkívül sokat hibáztak, folyamatos játék nem igazán alakult ki.

Amíg a REAC az első játékrészben mutatott hozzáállásáért még dicséretet érdemelt, a második felvonásban már nem sok nyoma volt a támadójátéknak, amit bizonyít az is, hogy Szántai kapus a 71. percben időhúzásért kapott sárgát.

Végül aztán az olykor a fővárosiak kapujáig legalább eljutó hazai gárda Sitku Illés találatával megszerezte a győzelmet, és begyűjtötte az újabb három bajnoki pontot.

A két ellentétes félidőt hozó mérkőzést végül a valamivel többet támadó és kevesebbet hibázó hazaiak megérdemelten nyerték meg. A REAC számára pedig marad a tanulság: így jár az, aki korán elkezdi őrizni az eredményt.

DIÓSGYŐR–VASAS 4–5 (2–2)

Helyszín: Diósgyőr
Nézőszám: 4500

DVTK: 26 Köteles 7 Lakatos 2 Kállai 69 Mogyorósi 3 Elek N. 27 Szélpál T. 8 Vitelki 28 Virág A. 16 Kerényi G. 9 Simon A. 99 Honma
Vezetőedző: Vágó Attila

Vasas: 33 Németh G. 27 Balog Zs. 5 Pandur 28 Unierzyski 32 Piller 23 Kincses 10 Pavicsevics 9 B. Tóth 8 Németh N. 11 Lázok 30 Sowunmi
Vezetőedző: Mészöly Géza

A Diósgyőr tíz éve nem nyert az élvonalban hazai pályán a Vasas ellen. A borsodiak és az angyalföldiek jóllehet már nem tartanak a kieséstől, de presztízsből megpróbáltak egy jó kis meccset összehozni, megérezhettek ebből valamit a drukkerek is, mert 4500 szurkoló jelent meg a DVTK otthonában.

A kezdeti gyengécske próbálkozások után a félidő közepén többször is megrezdült a háló. A 21. percben a Diósgyőr megszerezte a vezetést. Vágó Attila szinte lemásolta a Honvéd elleni győztes gólt. Szélpál robogott el a jobb oldalon, majd középre adott, ahol az érkező Honma 7 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).

A gól után egy percre Kassai megállította a játékot, mert a góltól beinduló hazai ultrák által bedobált füstbombák szürke felhővel takarták el a pályát.

Nem sokáig vezettek a diósgyőriek. A 26. percben Kincses indult meg a jobb oldalon, kényszerítőzött Sowunmival, majd a visszakapott labdát Köteles hasa alatt a kapu közepébe lőtte (1-1).

A játékrész hajrájában újabb gólváltás történt. A 41. percben ezúttal a Vasas szerzett vezetést. Pavicsevics gondolt egyet és a félpályától megindulva kicselezte az egész borsodi védelmet, majd a gyönyörű szóló végén 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-2).

A szünet előtt sikerült egyenlítenie a hazaiaknak. A 44. percben Simon Attila küzdött a labdáért a vendégek tizenhatosánál, majd a megszerzett labdát 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (2-2).

A második félidőben alig telt el negyedóra és ismét vezetett a Vasas. Az angyalföldi támadás végén Kincses lőtte középre a labdát a jobb oldalról és az érkező Sowunmi 8 méterről a kapu jobb oldalába továbbította a játékszert (2-3).

A 74. percben Sowunmi újabb gólpasszt jegyzett. Az angyalföldi csatár középre lőtt labdáját Németh Norbert bombázta 8 méterről a bal felső sarokba (2-4).

A 83. percben Köteles büntetőt és piros lapot érően buktatta Kincsest. A kapufák közé a csatár Simon Attila állt, mert Vágó már nem cserélhetett, de ő sem tudta hárítani Németh Norbert lövését (2-5).

A hajrát az emberhátrányban játszó DVTK alaposan meghajtotta, a 86. percben Lipusz 20 méteres lövéssel, majd Elek 7 méterről leadott lövésével feljöttek 4-5-re, de végül a Vasas begyűjtötte a három pontot.

A rendkívül izgalmas, élvezetes találkozón a Vasas háromgólos előnyt szorgoskodott össze, de a végén kiengedtek, és ez majdnem megbosszulta magát.

ÚJPEST–NYÍREGYHÁZA 1–0 (0–0)

Helyszín: Megyeri út
Nézőszám: 3500

Újpest FC:1 Balajcza 16 Regedei 24 Böjte 21 Korcsmár 3 Sadjo 9 Habi 5 Bozsics 8 Hajdú 20 Foxi 10 Kovács Z. 14 Moldovan
Vezetőedző: Urbányi István

Nyíregyháza: 1 Illyés 19 Zaleh 18 Mboussi 6 Ambrusz 3 Cornaci 9 Vukadinovics 17 Hegedűs T. 27 Ramos 11 Granát 10 Lippai 28 Dosso
Menedzser: Révész Attila

Gólszerzők: Dourandi (81.)
Csere: Moldovan helyett Dourandi (57.), Sadjo helyett Takács M. (65.), Foxi helyett Györök (90.), ill. Ramos helyett Zabos (63.), Vukadinovics helyett George (72.), Granát helyett Cséke (87.)
Sárga lap: Sadjo (39.), Bozsics (43.), Radulovics (86.), ill. Ramos (11.), Dosso (16.), Hegedűs T. (86.)

Az áprilisi szeszélyes időjárás, és a BKV-sztrájk okozta délelőtti káosz az egymást követő három újpesti győzelem ellenére is távol tartotta a hazai nézőket a mérkőzéstől, a nyíregyházi drukkerekről nem is beszélve, akik számára a hétfői esti időpont, a nagy távolság és csapatuk utóbbi időben nyújtott harmatos teljesítménye vette el a kedvet a hosszú utazástól.

A hazaiak számára az Urbányi István által aposztrofált „gyorsító” szakasz első állomását jelentette a nyírségiek elleni bajnoki. A nemrég még fél lábbal a kirúgás szélén álló mester szerint a lila-fehérek számára öt olyan mérkőzés következik, amelyet csapatának lendületből kellene hoznia. Ezeken a találkozókon egy gyors gól a nyugalmat és a biztos győzelem alapját jelentheti.

Nos, a tavasz kezdetén nehézséggel küszködő Újpest nem tudta megvalósítani fiatal trénere által megálmodott koreográfiát, mert a bajnoki címre hajtó IV. kerületi együttes álmosan kezdte a bajnokit. A hazaiak az utóbbi időben már megszokott erőtlen támadójátékukkal rukkoltak elő, helyzeteket sem igazán tudtak kialakítani.

Nem kellett tehát különösebben aggódnia a vendégek védelmének, könnyedén szűrték meg a hazai akciókat. Az Újpestben egyébként a télen igazolt, eddig folyamatosan jó játékot nyújtó Hajdu Norbert tűnt a legaktívabbnak, beadásai mindig veszélyt hordoztak magukban.

A 30. perctől aztán nagyot változott a játék képe, a félidő nagy részében agresszívan játszó elefántcsontparti csatár, Dosso Sindou könnyedén megszerezhette volna a vezetést a Nyíregyházának, ha ziccerben a bal kapufa külső élét találta el.

Mindenesetre ez a helyzet meghozta a vendégek támadó kedvét, akik a félidő hátralévő részében többször is veszélyes szituációt alakítottak ki a hazaiak kapuja előtt. Az Újpest csak a szerencsének, és a fordulók óta válogatott formában védő Balajcza Szabolcsnak köszönhette, hogy megúszta kapott gól nélkül.

A második félidőben mozgósította erőtartalékait az Újpest, a 74. percig folyamatosan nyomás alatt tartotta ellenfelét, de gólt nem sikerült szereznie. Igazából, nem sok helyzete volt a hazaiaknak, a legnagyobb lehetőséget Korcsmár Zsolt gólvonalról kivágott fejese jelentette. Meddő mezőnyfölényben volt a lila-fehér csapat, amelyen Urbányi István cseréi sem igazán segítettek.

Aztán, a szünet előtti periódushoz hasonlóan, a második félidő közepén ismét élénkebbé vált a Nyíregyháza, percekig letáborozott a hazaiak tizenhatosa előtt, de gólt nem sikerült szereznie ígéretes helyzeteiből.

Végül jött a csattanó, az Újpest részéről a csereként beálló Denis Dourandi egy lecsorgó labdát közelről lőtt a nyírségiek kapujába, kialakítva ezzel az 1–0-s végeredményt.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!