¤Soproni liga 2007-2008¤
¤Soproni liga 2007-2008¤ : 23. forduló

23. forduló

NS  2008.04.15. 20:26

A Debrecen 3–0-ra nyert a Vasas vendégeként a Soproni Liga 23. fordulójának nyitómérkőzésén. A Loki első két gólját Dorge Kouemaha szerezte, majd a győzelmet Czvitkovics Péter biztosította be. A Vasasból a 83. percben kiállították az eltiltása után ezen a meccsen visszatérő Tóth Andrást. Az NB I-es listavezető MTK és a harmadik helyen álló Győr magyar pályán ritkán látható színvonalú és iramú, kiváló mérkőzést produkált, az ETO győzelmével egyetlen pontra csökkentette a hátrányát. A győztes találatot jegyző Nikolov Balázsnak köszönhetően a Győr immár tizenhatodik mérkőzés óta nem talál legyőzőre. A bajnokság két legeredményesebb csapatának meccsén csak egy gól született, de ezúttal így is mindent igényt kielégített a 90 perc. A második félidőben remek játékot láthatott a közönség az Illovszky-stadionban. A Tatabánya lelkesen futballozott és egyenlíteni is tudott a bajnoki címre törő Újpest ellen. A „hazaiak" találata felbőszítette a lilákat, akik két góllal válaszoltak. A végén mégis izgulniuk kellett, mert a kék-fehérek másodszor is bevették az egyébként remekül védő Balajcza Szabolcs kapuját. A Megyeri útiak részéről a tavasszal pazar formában futballozó Tisza Tibor két góllal vette ki a részét a 3–2-s győzelemből. Az Újpest a három pontnak köszönhetően továbbra is tapad a Győrben vereséget szenvedő, éllovas MTK-ra.

Vasas–Debrecen 0–3

Helyszín: Illovszky-stadion
Nézőszám: 1200

Vasas: 1 Borszéki 27 Balogh Zs. 5 Pandur 21 Tóth A. 32 Piller 23 Kincses 10 Pavicsevics 8 Németh N. 3 Tóth B. 30 Sowunmi 11 Lázok

DVSC-TEVA: 1 Polekszics 13 Bíró P. 16 Komlósi 17 Mészáros N. 6 Takács Z. 30 Kiss Z. 27 Demjén 4 Leandro 77 Czvitkovics 88 Huszák 40 Kouemaha

Gólszerző(k): Kouemaha 7. és 24., Czvitkovics 71.
Csere: Lázok helyett Sagna a szünetben, Sowunmi helyett Jovánczai 71., B. Tóth helyett Tóth B. 77., ill. Komlósi helyett Máté a szünetben, Rudolf helyett Kerekes 58., Czvitkovics helyett Szakály 80.
Sárga lap: Pavicsevics 22., Németh N. 69., Tóth A. 81., Piller 85.ill. Huszák 34.
Kiállítva: Tóth A. 83.

Közvetlenül a mérkőzés előtt kapust kellett cserélnie a Vasasnak Németh Gábor gyomorrontása miatt. Így Borszéki Csaba került be a kezdőbe.

Tóth András hibája után már a 7. percben megszerezte a vezetést a Debrecen. A rutinos védő alászaladt egy előrevágott labdának és pont a kitörő Kouemaha elé csúsztatott. A Loki csatára bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd 6 méterről higgadtan a kapuba lőtt. 0–1

A 20. percben egy bal oldali beadás után Thomas Sowunmi fejesét védte bravúrral Polekszics.

Az egyenlítés helyett újabb vendéggól született. A 24. percben Leandro végzett el szabadrúgást az oldalvonal közeléből, a középre ívelt labdára Kouemaha érkezett és 4 méterről a felsőléc segítségével a hálóba lőtt. A Vasas-védelem – Pandur Péterrel az élen – most is csak asszisztált a gólhoz.

A 41. percben Huszák Tamás lövése után Rudolf Gergely érkezett a kipattanóra, de ismétlését Borszéki a kapufa segítségével védte, majd a védők felszabadítottak.

A félidőben 2–0-ra vezetett a Debrecen.

A második játékrész Takács Zoltán veszélyes fejesével kezdődött.

A hazaiaktól Sowunmi volt a legaktívabb, de lövései rendre elkerülték a Loki kapuját.

Ezt követően a Debrecen több nagy helyzetet is kihagyott. Előbb Kouemaha szerezhette volna meg önmaga és csapata harmadik gólját, de ziccerben a kapu fölé emelt, majd a csereként beállt Kerekes lőtt kapufát első megmozdulásából.

A 71. percben Czvitkovicstól indult egy debreceni akció és ő is fejezte be, méghozzá góllal. A Kouemaha által felpörgetett labdát belsővel lőtte a rövid sarokba. 0–3.

A mérkőzés végén Tóth András gyűjtött be két sárgát három percen belül, így a kiállítás sorsára jutott.

A Debrecen összességében teljesen megérdemelten hozta el a három pontot a Fáy utcából.

GYŐR–MTK 1–0 (0–0)

Helyszín: Győr
Nézőszám: 2500

Győri ETO: 1 Sztevanovics 25 Nikolov 32 Stark 26 Supics 14 Völgyi 28 Eugene 8 Józsi 13 Pákolicz 29 Koltai T. 23 Tokody 11 Brnovics
Vezetőedző: Egervári Sándor

MTK Budapest: 1 Végh 15 Horváth L. 20 Lambulics 4 Vadnai 17 Zsidai 27 Pintér Á. 9 Pál A. 2 Pátkai 19 Kanta J. 13 Hrepka 28 Urbán
Szakmai igazgató: Garami József

Gólszerzők: Nikolov (51.)
Csere: Pákolicz helyett Böőr (63.), Brnovics helyett Jäkl (80.), Tokody helyett Varga R. (89.), ill. Pál helyett Kulcsár (61.), Pátkai helyett Szabó Á. (74.), Urbán helyett Molnár M. (74.)
Sárga lap: Vadnai (35.), Zsidai (71.), Horváth L. (71.), Kanta J. (73.)

A listavezető MTK látogatott a harmadik helyen álló Győr otthonába, és egyértelmű volt a hazaiak számára: ha nem győznek, gyakorlatilag kiszállnak a bajnoki címért folytatott versenyfutásból. A vendégek számára is épp ezért volt fontos a meccs, hiszen győzelmükkel megszabadulhattak volna egy üldözőtől.

A két csapat magyar pályákon szokatlan nagy iramban kezdett, az első negyed órában igencsak lüktető játék folyt a pályán. A hazaiak - elsősorban a remekül mozgó Pákolicz vezérletével - sokkal aktívabbak voltak ekkor, az első kapura igazán veszélyes lehetőség mégis Kanta előtt adódott.

Az MTK támadója néhány perccel később ismételhetett, ám ez a két lehetőség csak arra volt jó, hogy a győriek bő tíz perccel később hasonlóan veszélyes helyzettel válaszoljanak: Pákolicz okos emelését Végh tolta a lécre.

Az első félidőt egyetlen mondatban összefoglalva bizton állíthatjuk: az idei bajnokság legjobb gólnélküli játékrészét produkálták a csapatok.

A második 45 percben aztán már a gól sem hiányzott, alig öt perc játék után a mindkét kapu előtt hasznosan futballozó Nikolov Balázs piszkálta az MTK kapujába a labdát Brnovics lövése után.

Az NB I-ben megszokottaktól eltérően a vezetést szerző ETO nem állt be védekezni, így aztán az utolsó fél óra is rendkívül akciódúsra sikerült. A vendégek mindent egy lapra feltéve próbáltak egyenlíteni, ám a felbomló kék-fehérek ellen a hazaiak igencsak veszélyes kontrákat vezettek.

A két csapat játékosai nem ismertek elveszett labdát, és - az első félidő középső harmadát leszámítva - az iramra sem lehetett egyetlen rossz szót sem szólni. A sok helyzetéből egyet kihasználó ETO végül megnyerte a meccset, így felzárkózott és egy pontra megközelítette az éllovas MTK-t.

TATABÁNYA–ÚJPEST 2–3 (0–1)

Nézőszám: 3500

FC Tatabánya: 31 Kurucz P. 14 Balogh B. 13 Vámosi 21 Dienes 79 Megyesi 2 Almási 66 Farkas V. 15 Kovács I. 25 Németh A. 10 Pérez 9 Béres
Vezetőedző: Octavio Zambrano

Újpest: 1 Balajcza 16 Regedei 24 Böjte 21 Korcsmár 3 Sadjo 5 Bozsics 9 Habi 20 Foxi 8 Hajdú 28 Tisza 11 Dourandi
Vezetőedző: Urbányi István

Gólszerzők: Vámosi (58.), Megyesi (84.), ill. Tisza (22., 75.), Korcsmár (61.)
Csere: Béres helyett Batics (66.), Németh A. helyett Bazsika (83.), Balogh B. helyett Ferenczi G. (89.), ill. Dourandi helyett Kovács Z. (63.), Bozsics helyett Vermes (65.), Foxi helyett Dudics (77.)
Sárga lap: Farkas V. (38.), Vámosi (68.), Kovács I. (71.), ill. Habi (44.), Hajdú (68.)

A Győr a listavezető MTK felett aratott délutáni győzelmének köszönhetően az Újpest a Tatabánya legyőzésével egy pontra megközelíthette a fővárosi kék-fehéreket. Erre minden esélye megvolt a liláknak, akik sorozatban aratott négy győzelmüknek köszönhetően magabiztosan várták a nyáron az élvonaltól búcsúzó ellenfelüket.

Octavio Zambrano ezer sebből vérző együttese hosszas egyeztetések után az Illovszky-stadionban fogadhatta a Megyeri úti gárdát. Ismert, a Tatabánya őszi hazai találkozóit kénytelen bérelt létesítményekben megrendezni, mert a klub nem rendelkezik világítással felszerelt stadionnal. A héten Joe Böröcz, az Újpest FC ügyvezető igazgatójának felvetésére tárgyalások kezdődtek a helyszín megváltoztatására, melynek eredményeképp a BVSC Szőnyi úti játékra és szurkolók befogadására alkalmatlan pályája helyett a Vasas otthonában néztek farkasszemet egymással a csapatok.

A bajnoki címre áhítozó IV. kerületi drukkerek szép számban jelentek meg a mérkőzésen és lelkesen bíztatták együttesüket, amely a tavasszal már megszokott enervált játékát produkálta. Kevés helyzetet alakítottak ki a vendégek az első félidőben, de a tavasszal a gárda húzóemberének bizonyuló Tisza Tibornak köszönhetően mégis megszerezték a vezetést. A válogatott támadó a Kaposvár, a Honvéd és a Vasas után ismét előnyhöz jutatta a lilákat, ráadásul az említett mérkőzések mindegyikét meg is nyerte Urbányi István alakulata.

A gól viszont nem hozta meg a vendégek játékkedvét, ezért a Tatabánya idővel egyre veszélyesebbé vált, kilenc szögletrúgást hajtott végre a vendégek nulla próbálkozásával szemben. Balajcza Szabolcs, az Újpest kapusa, aki fordulók óta válogatott formában véd, a kék-fehérek ellen is bemutatott párat remek mentéseiből, így érintetlen maradt a vendégek hálója. S habár a fővárosiak teljesítménye még mindig sok kívánnivalót hagy maga után, amíg az eredmények jönnek senki sem szólhat egy szót sem.

A második félidő első negyedórájában nem sokat változott a játék képe, a csapatok becsülettel gyűrték egymást, de a kapuk nem forogtak veszélyben. Aztán némileg váratlanul Vámosi Csaba góljával egyenlített a Tatabánya. Ez a találat kellett a vendégeknek, hogy felébredjenek, pár perccel később ugyanis Korcsmár Zsolt fejesével már ismét a liláknál volt az előny. Az Újpest nem állt le, és Tisza Tibor második találatával tovább növelte előnyét. Ekkor úgy tűnt, eldőlt a három pont sorsa, a tatabányai játékosok azonban másképp gondolták.

Az utolsó pillanatig harcoltak, és Megyesi László góljával egy gólra megközelítették a vendégcsapatot. A hátralévő kilenc perc azonban már nem volt elég a számukra, hogy újból mattolják az első félidőben csapatát a kapott góltól többször is megmentő Balajczát.

Ha ismét nehezen, de hozta a kötelező győzelmet az Újpest, amely most már ötös győzelmi szériát tudhat maga mögött, így továbbra is a bajnoki cím egyik várományosa.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!