¤Soproni liga 2007-2008¤
¤Soproni liga 2007-2008¤ : 26. forduló

26. forduló

NS  2008.05.04. 12:27

A magyar labdarúgó-bajnokság élvonalának (Soproni Liga) 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén az Újpest hazai pályán 1-0-ra megverte a Fehérvár együttesét. A mindent eldöntő találatot Sándor György szerezte a találkozó 83. percében. Egy eseménytelen első félidő után a másodikban némi meglepetésre a Vasas szerzett vezetést Pavicsevics távoli lövésével. Az angyalföldiek az előnyt meg is tudták tartani, sőt, az utolsó percben még a csereként beállt Divics is betalált, így legyőzték a listavezetőt. A középmezőnyhöz csatlakozni vágyó Paks azt a Győri ETO-t fogadta, amely a három pont megszerzésének a reményével érkezett Gellei Imre csapatának otthonába. A győzelemmel ugyanis csökkenthette volna hátrányát az éllovasokkal szemben, egyben megmaradt volna a valós esélye arra, hogy tovább harcoljon a bajnoki címért. Tököli Attila azonban az első negyedóra végén véget vetett a vendégek ilyen irányú reménykedéseinek. A zalai kék-fehérek gólképtelenek voltak a Nyíregyháza ellen, így nem sikerült győzelemmel megörvendeztetniük héten kinevezett új vezetőedzőjüket, Nagy Mihályt. A 0–0-s döntetlen és az egyetlen pont begyűjtése azt is jelenti, hogy a csapat elé kitűzött ötödik hely megszerzésére egyre kevesebb az esélye a ZTE-nek. Két nagyon rossz formában lévő csapat játszott jó iramú, élvezetes mérkőzést a Balaton-partján. A BFC Siófok Magasföldi két góljának, Melczer két gólpasszának és kiharcolt tizenegyesének köszönhetően győzött a tavasszal nyeretlen, átlagban több mint két gólt kapó Tatabánya ellen. A Debrecen 4–0-ra győzött a vendég REAC ellen. A rákospalotaiak semmi veszélyt nem jelentettek a vendéglátók kapujára, akik teljesen megérdemelten nyertek. A hatodik hely volt a tétje az élvonalbeli labdarúgó bajnokság 26. fordulójának zárómeccsén. A Kaposvárnál ez az év végi helyezés a klub legjobb NB I-es szereplését jelentené, míg a Honvéd esetében elegendő, ha annyit írunk: a kispestiek az őszi szezon elején a bajnoki címért indultak hadba. A Rákóczi viszont otthon nyert, így a kispestiek már csak a 8. helyen állnak.

ÚJPEST–FEHÉRVÁR 1–0 (0–0)

Helyszín: Szusza-stadion
Nézőszám: 5108

Újpest FC: 1 Balajcza 16 Regedei 21 Korcsmár 24 Böjte 2 Dudics 25 Vermes 5 Bozsics 4 Sándor Gy. 20 Foxi 8 Hajdú 11 Dourandi
Vezetőedző: Szentes Lázár

FC Fehérvár: 1 Sebők Zs. 20 Lázár P. 5 Koller 3 Horváth G. 4 Mohl 7 Simek 14 Farkas B. 8 Polonkai 6 Sifter 9 Sitku 15 Nagy D.
Vezetőedző: Disztl László

Gólszerző(k): Sándor (83.)
Csere: Dourandi helyett Kovács Zoltán (58.), Foxi helyett Takács Marcell (82.) ill. Nagy Dániel helyett Dvéri (70.), Lázár helyett Dajic (86.)
Sárga lap: Dourandi (36.), Bozsics (38.), ill. Farkas (34.)

Meglepően jó iramban kezdődött a találkozó, s szintén némi meglepetésre a Fehérvár akarata érvényesült az elő percekben. A lendületesen játszó vendégek sorra eljutottak az újpesti csapat tizenhatosáig, ám ott megállt a tudomány - az utolsó passzokba mindig hiba csúszott.

A kezdeti gyengélkedés után rendezte sorait az új edzővel „büntető” Újpest. Szentes Lázár csapata azonban pont akkor kapott majdnem gólt, amikor már nem játszott alárendelt szerepet a pályán.

Polonkai Attila fejesénél Balajcza Szabolcsnak minden tudására, és újhegyére szüksége volt, hogy kapufára tolja a labdát a 15. percben.

A lüktető első játékrész legnagyobb újpesti lehetősége Denis Dourandi nevéhez fűződik, ám a középpályás kissé önző volt: hiába mentek ugyanis három a kettőben az ellenfél kapuja felé, passz helyett az éles szögből leadott lövést választotta. A labda centikkel került el a kaput.

A jó első játékrész után sejteni lehetett, hogy a második félidő elején kissé visszavesznek a csapatok. Így is történt.

A szünet utáni első negyedóra gyakorlatilag eseménytelenül zajlott, ám az 59. minutumban ismét a keresztlécen csattanta a labda. Ezúttal is a Fehérvár, egészen pontosan Mohl Dávid kísérletezett, az Újpest azonban ezt is megúszta. Mint ahogy Simek Péter hat perccel későbbi löketét is.

Az egykoron az Újpestben is futballozó középpályás a bal oldali lécet találta telibe.

És jött a fekete, avagy inkább a lila leves, amit ezúttal is meg kellett kajálnia az Újpest aktuáli ellenfelének. Igaz, csak magát okolhatja a fehérvári csapat, amely elöl sorra dolgozta ki a helyzeteket, de hátul hibázott - egyszer.

Takács Marcell nem volt egy perce sem a pályán, amikor középre ívelt, ahol érdekes módon csak Sándor György volt. Az újpesti játékos pedig köszönte szépen a lehetőséget, és öt méterről a kapuba bólintott.

A találat egyben a győzelmet is jelentett. Sokadszor játszott jobban az Újpest aktuális ellenfele, ám ezúttal is a lilák nyertek. Eddig tehát nincs túl sok különbség az Urbányi féle és a Szentes által trenírozott Újpest között.

MTK–VASAS 0–2 (0–0)

Helyszín: Hungária körút
Nézőszám: 1500

MTK Budapest: 1 Végh Z. 15 Horváth L. 20 Lambulics 16 Pintér Á. 24 Pollák 17 Zsidai 2 Pátkai 7 Kulcsár 19 Kanta J. 13 Hrepka 31 Molnár M.
Szakmai igazgató: Garami József

Vasas: 33 Németh G. 27 Balog Zs. 5 Pandur 28 Unierzyski 21 Tóth A. 8 Németh N. 10 Pavicsevics 25 Tóth B. 9 B. Tóth 11 Lázok 30 Sowunmi
Vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerző(k): Pavicsevics (61.), Divics (92.)
Csere: Molnár M. helyett Szabó Á. (46.), Pátkai helyett Kecskés (70.), Kulcsár helyett Ladóczki ill Sowunmi helyett Divic (74.), B. Tóth helyett Piller (79.), Lázok helyett Sagna (87.)
Sárga lap: Pavicsevics (45.)

A mérkőzés előtt futó zápor lepte meg a fővárost, így kicsit nedves talajú pályán kezdődött a találkozó, amelynek az MTK volt az esélyese, ugyanakkor a Vasas bízhatott az közelmúltjában: az elmúlt négy meccséből hármat is megnyert.

A két csapat meglehetősen unalmas és kevéssé eseménydús első félidőt produkált, alig akadt kapura lövés, mindkét csapat játékosai sokat hibáztak, és nem gyakran alakult ki folyamatos játék.

A gól nélküli eredmény hűen tükrözi a felek első 45 percben mutatott teljesítményét, a legnagyobb lehetőség az MTK-s Hrepka előtt adódott, ám távoli lövését Németh Gábor védte.

Fordulás után viszont felélénkült a kétszer tizenegy labdarúgó, így a kilátogató nézők is jobban szórakoztak. Más kérdés, hogy a hazaiak szimpatizánsai bő negyedóra után ennek már kevéssé örülhettek.

A 61. percben ugyanis az addig is valamivel aktívabb Vasas Pavicsevics távoli lövésével hamar megszerezte az előnyt. A gól nem különösebben paprikázta fel a vendéglátókat, sőt továbbra is inkább a piros-kékeknek voltak lehetőségeik az előnyük növelésére.

A találkozó hajrájában aztán Hrepka nagy ziccerben a kapufát találta el, így nem tudott egyenlíteni az MTK. Arról azonban, hogy a fiatal csatárnak ne fájjon annyira, hogy a lábában maradt az egyenlítés, a csereként beállt Divics gondoskodott, amikor az utolsó percben beállította a 2-0-s vendéggyőzelmet jelentő végeredményt.

PAKS–GYŐR 2–1 (2–0)

Helyszín: Paks
Nézőszám: 3000

Paks: 1 Kovács A. 27 Kriston 49 Horváth S. 3 Salamon 14 Hanák 16 Heffler 6 Zováth 13 Böde 7 Báló 21 Tököli 10 Kiss T.
Vezetőedző: Gellei Imre

Győri ETO: 1 Sztevanovics 25 Nikolov 32 Stark 26 Supics 14 Völgyi 29 Koltai 28 Eugene 8 Józsi 9 Böőr 13 Pákolicz 11 Brnovics
Vezetőedző: Egervári Sándor

Gólszerző(k): Tököli (8., 17.), ill. Tokody (86.)
Csere: Böde helyett Belényesi (61.), Báló helyett Csehi (89.), Kiss T. helyett Buzás (91.) ill. Pákolicz helyett Bajzát (30.), Koltai helyett Dudás (68.), Supics helyett Tokody (76.)
Sárga lap: Böde (22.), Báló (83.), ill. Völgyi (24.), Supics (60.)

Nem fogadta hatalmas tömeg a két csapatot a paksi stadionban, a nézők jelentős része ugyanis még úton volt, az Atomerőmű-Albacomp bajnoki kosármeccsről. A sietősebbeknek még éppen időben sikerült befutniuk, így végül bő 3000 néző láthatta, amint Tököli Attila nekikezd a győriek módszeres kivégzésének.

Legalábbis annak indult, hiszen a volt válogatott csatár a 8. percben szépségdíjas emeléssel juttatta előnyhöz csapatát, majd a 17. minutumban egy szép csel után éles szögből bombázott a kapuba.

A két gyorsan kapott gól olyannyira megfogta a vendégeket, hogy sokáig nem sok épkézláb akciót tudtak vezetni, a hazaiak pedig érthető okból nem rohantak előre ész nélkül.

Így aztán a viszonylag nyugodtan és kissé unalmasan telő első félidő után nyilvánvaló volt, hogy Egervári Sándornak fel kell ráznia fiait, ha pontokkal szeretnének gazdagodni.

A győriek vezetőedzője ezt meg is tette, így a második félidő – tíz perc hangolódás után – igazán parázs küzdelmet hozott.

A győriek egyre veszélyesebben játszottak, miközben a hazaiak előtt is bőven adódtak helyzetek – Tököli könnyen megszerezhette volna harmadik találatát is, ám ez már nem sikerült neki, vagyis a fentebb említett módszeres kivégzés ezúttal elmaradt.

Olyannyira elmaradt, hogy kis híján kiengedte a végig biztosnak tűnő győzelmet a kezéből a Paks: öt perccel a vége előtt Tokody fejese a kapuban kötött ki a labda, és a végére teljesen nyílttá vált a játék. Az egy pontot jelentő gólt azonban már nem tudták megszerezni a vendégek, így végül begyűjtötte a három pontot a Paks.

Az utolsó 30 perc már egész komolyan emlékeztetett egy futballmérkőzésre, a hazaiak az első negyedórában mutatott teljesítményüknek megérdemelten nyerték meg a két zöld-fehér csapat rangadóját.

ZTE–NYÍREGYHÁZA 0–0

Helyszín: Zalaegerszeg
Nézőszám: 2000

Zalaegerszeg: 1 Vlaszák 2 Kocsárdi 22 Miljatovic 6 Botis 16 Máté P. 7 Molnár B. 5 Polgar 10 Davidov 19 Koplárovics 21 Meyé 9 Waltner
Vezetőedző: Nagy Mihály

Nyíregyháza: 33 Lazareanu 19 Zaleh 18 Mboussi 23 Cséke 24 Perényi 12 Miskolczi 27 Ramos 17 Hegedűs T. 5 Zabos 11 Granát 21 George
Vezetőedző: Révész Attila

Csere: Davidov helyett Pekic (59.), Polgar helyett Tóth Z. (70.), Koplárovics helyett Balázs Zs. (83.), ill. Granát helyett Dosso (70.), Zabos helyett Minczér (76.), Miskolczi helyett Bagoly (88.)
Sárga lap: Botis (40.), ill. Cséke (26.), Mboussi (41.), Ramos (81.)

A héten edzőt váltottak Zalaegerszegen, a távozó bosnyák-német Szlavko Petrovics helyére az addigi utánpótlás-szakágvezető, Nagy Mihály került, akinek megbízatása első körben a tavaszi szezon végig szól. Ha azonban a csapat képes lesz elérni a vezetők által kitűzött célt, s megszerzi az ötödik helyet, akkor elképzelhető, hogy az új szakember a következő évadban is maradhat a kispadon.

A bevezetőben felvázoltak arra utaltak, hogy a ZTE neki esik majd a Nyíregyházának, s az új tréner előtt bizonyítási vággyal pályára lépő hazai futballisták minél előbb próbálják begyűrni ellenfelüket. Nos, az első negyedórában ebből semmi sem valósult meg, Révész Attila csapatán ugyanis a megilletődöttség szemernyi jelét sem lehetett felfedezni, sőt, inkább a nyírségiek alakítottak ki több helyzetet.

A félidő közepére mindössze annyit változott a helyzet, hogy a csapatok a középpályán gyűrték egymást, kapura azonban egyikőjük sem volt veszélyes. A hazaiakon látszott, hogy az utóbbi napok változásai inkább bénítóan hatottak az együttes játékára, s ezt a Nyíregyháza meg is próbálta kihasználni. Granát Balázsék magabiztosabb futballja azoban nem vezetett eredményre, hiszen nem tudták bevenni a 300.-ik magyar bajnokiján pályára lépő Vlaszák Géza kapuját.

Ráadásul, a szünet előtt a ZTE többször is ígéretes helyzetbe került, de az NB I góllövőlistáját 16 találattal vezető, Walter Róbert rövid időn belül kétszer is kihasználatlanul hagyta az előtte nyíló lehetőséget. Összességében tehát igazságos eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőben a kék-fehérek jóval összeszedettebb produkcióval rukkoltak elő, átvették a játék irányítását, s egyre-másra vezették a támadásokat. Továbbra is Waltner bizonyult a legveszélyesebb hazai játékosnak, de a csereként beállt Damir Pekic is többször fejezhetett be támadást, sikertelenül.

A ZTE az utolsó pillanatokig ment előre, de ezen az estén semmi sem sikerült neki, a Nyíregyháza pedig rutinosan kihúzta a mérkőzést gólnélküli döntetlenre. Nagy Mihály bemutatkozása nem sikerült tehát tökéletesre, ráadásul, a vezetőség által kitűzött ötödik hely elérésére is egyre kevesebb az esélye együttesének.

BFC SIÓFOK–TATABÁNYA 3–0 (2–0)

Helyszín: Siófok
Nézőszám: 500

BFC Siófok: 1 Hegedűs L. 2 Ambrus 21 Popovic 4 Forgács 20 Miklósvári 23 Bonifert 6 Tusori 8 Nagy L. 17 Melczer 7 Magasföldi 10 Gajda
Vezetőedző: Aldo Dolcetti

Tatabánya: 31 Kurucz P. 14 Balogh B. 13 Vámosi 21 Dienes 2 Almási 3 Balogh Z. 66 Farkas V. 5 Flores 79 Megyesi 10 Pérez 9 Béres
Vezetőedző: Octavio Zambrano

Gólszerző(k): Bonifert (29.), Magasföldi (34. 76.-11esből)
Csere: Balogh Z. h. Kovács I. (57.),Bonifert h. Homonyik (61.) Flores h. Ferenczi (64.) Balogh B.h. Németh A. (79.) Magasföldi h. Basara (81.), Nagy L. h Horváth. A.

Egy tizenhat csapatos bajnokságban, ahol a szezon végén a két utolsó egy osztállyal lejjebb ”csúszik”, ott többnyire a kiesési rangadó a 14. és a 15. párharca. A Soproni Liga az idén ez alól kivétel, hiszen már a tavasz elején ”papíron eldőlt”, hogy kik búcsúznak.

Így öt fordulóval a vége előtt a Siófok–Tatabánya mérkőzésre kilátogató 500 néző gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésre számíthatott.

Mindkét csapat fogadkozott, hogy megtöri rossz szériáját. A Balaton-partiak tavasszal tíz meccsen nyolc gólt rúgva mindössze öt pontot gyűjtöttek. Ennél gyengébben már csak soros ellenfelük, a ”Bányász” szerepelt a Soproni Ligában, mindössze két pontra futotta erejükből, ráadásul kaptak 21 gólt, vagyis átlagban, meccsenként legalább kettőt…

Bár a vendégeké volt az első lövés, az első percekben a Siófok volt a kezdeményezőbb. Vehemensen kezdtek, látszott rajtuk, hogy meg akarják szerezni második hazai győzelmüket.

Az első negyedóra végére felvette a ritmust a Tatabánya, így egész jó iramú mérkőzést láthatott a közönség.

Góloknak is örülhettek a Balaton-parti drukkerek. Mindkét gólnál Melczer adott be balról, a 29. percben Bonifert a védőket megelőzve vágta a léc alá a labdát. Öt perccel később pedig Magasföldi érkezett remek ütemben, és 6 méterről a kapu bal oldalába fejelt.

Az első félidőben teljesen megérdemelten vezettek a sárga-kékek, és Aldo Dolcetti tanítványai szemre is tetszetősen játszottak, nem elégedtek meg az előnyükkel.

A második félidőben Melczer Vilmos a harmadik siófoki gólban is benne volt, a középpályás által kiharcolt büntetőt Magasföldi értékesítette.

A siófokiak azt remélik, a Tatabánya legyőzésével több önbizalommal és eredményesebben folytatja a bajnokságot Aldo Dolcetti csapata.

DVSC–REAC 4–0 (0–0)

Helyszín: Debrecen
Nézőszám: 4000

DVSC-TEVA: 1 Polekszics 2 Szűcs I. 16 Komlósi 17 Mészáros N. 13 Bíró P. 30 Kiss Z. 7 Dombi 4 Leandro 77 Czvitkovics 8 Kerekes 40 Kouemaha
Klubmenedzser: Herczeg András

REAC: 12 Szántai 17 Horváth G. 7 Cseri 8 Kapcsos 5 Sallai 15 Dancs 23 Rása 20 Erős K. 22 Somorjai 9 Varga Z. 2 Dinka
Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerző(k): Czvitkovics (51.), Kerekes (56.,79.), Leandro (74.)
Csere: Dombi helyett Huszák (szünetben), Szűcs helyett Rudolf (70.) ill. Dancs helyett Zana (61.), Rása helyett Torma (80.)
Sárga lap: Erős (37.), Horváth (60.)

A Debrecen azzal a tudattal léphetett pályára, hogyha győz, akkor pontszámban beéri az Újpestet és az MTK-t, az utóbbiak ma délután hazai pályán botlottak a Vasas ellen. Ehhez a Lokinak le kellett győznie a REAC csapatát.

Ennek megfelelően már a mérkőzés elején támadólag lépett fel a Loki, több helyzetet követően Kouemaha majdnem meg is szerezte a vezetést, de közelről leadott lövése, ha centikkel is, de mellément.

Az első 10 perc után csökkent a helyzetek száma, a rákospalotaiak nem tudtak veszélyt jelenteni vendéglátójuk kapujára, míg a Debrecen összesen kétszer jutott el lövésig ebben az időszakban.

A 27. percben Kouemaha ismét megszerezhette volna a vezetést. A kameruni csatár végigcselezte magát a bal oldalon, majd 8 méterről leadott lövését Szántainak kellett bravúrral hárítani a rövid saroknál.

A első félidőben már nem történt semmi említésre méltó, így gól nélküli döntetlen állt az eredményjelző táblán, mikor a csapatok pihenni mentek.

A szünet alatt Herczeg András próbálta motiválni fiait, aminek hamar meg is lett az eredménye, Czvitkovics révén a 51. percben megszerezte a vezetést a Loki, a középpályás a 16-os sarkánál kapta meg a labdát, tolt rajta egyet, majd jobbal kilőtte a hosszú felsőt, 1–0.

Sőt, öt perccel később már kettő volt a Hajdú-Bihar megyeiek előnye. Leandro ugratta ki remekül Kerekest, aki 13 méterről, estében gurította középről a labdát a bal alsóba, 2–0.

Ezt követően tovább hengerelt a Debrecen, a 74. percben, egy szögletet követően Kerekes adta vissza a kölcsönt Leandrónak a válogatott játékos 2 méterről paskolta be a passzt követően a labdát a vendégek kapujába.

A 79. perc kiütéssé érett a győzelem, ismét Kerekes Zsombor kapott középről jó kiugratást, elfektette Szántai kapust, majd a kapu közepébe passzolta a labdát.

A Loki élni tudott a lehetőséggel és tapad a két fővárosi csapatra, az Újpestre és az MTK-ra, nagyon izgalmas hajrát ígérve ezzel a bajnokságban.

KAPOSVÁR–HONVÉD 1–0 (1–0)

Helyszín: Kaposvár

Kaposvári Rákóczi: 1 Milinte 26 Grúz 28 Zahorecz 17 Petrók 3 Pintér A. 10 Leandro da Silva 25 Maróti 5 Obrics 24 Szakály D. 14 Oláh 9 Alves
Vezetőedző: Prukner László

Budapest Honvéd: 1 Tóth I. 4 Adewunmi 20 Szmiljanics 66 Filó T. 23 Vincze Z. 29 Takács Á. 5 Benjamin 79 Genito 9 Dobos 18 Abraham 13 Abass
Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző(k): Oláh (42.)
Csere: Szakály D. helyett Pest K. (60.), Obrics helyett Nikolics (71.), Da Silva helyett Kovácsevics (90.), ill. Adewunmi helyett Ivancsics (46.), Genito helyett Esad (70.), Vincze Z. helyett Koós (75.)
Sárga lap: Pest K. (74.), Grúz (88.), ill. Vincze Z. (10.), Benjamin (64.), Ivancsics (79.), Szmiljanics (88.)

Jó iramban kezdtek a csapatok, nyitásként Alves fejese találta el a keresztlécet, majd Abraham tornáztatta meg Milintét. A két gyors helyzet előrevetítette, hogy nem volt rossz választás kilátogatni a meccsre.

Noha jó iramban folyt a meccs, időről időre bosszantó hibák borzolták a kedélyeket, így aztán a színvonal váltakozóra sikeredett. Bő félóra után mégis elmondhattuk, valamivel nagyobb fölényben játszottak a hazaiak, igaz, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, és mindkét kapusnak is akadt védeni valója.

Amikor aztán már mindenki elkönyvelte volna, hogy gól nélkül zárul a magyar átlagot valamelyest felülmúló első 45 perc érkezett Oláh, és szép mozdulattal a Honvéd kapujába sarkazott.

A lélektani szempontból igen jó ütemben szerzett hazai gólból a második félidő elején valahogy mégsem tudta komolyabb előnyre – jelesül újabb, biztonságot adó találatra – váltani.

Ezzel szemben a vendégek igazán harcosan érkeztek ki az öltözőből, jóval több helyzetet alakítottak ki, ám a végén mindig gond volt az irányzékkal, vagy ha nem, hát Milinte kapus volt útban – vagyis maradt a minimális hazai vezetés.

A félidő közepén már a hazaiaknak is volt lehetőségük a támadásvezetésre, de ők még annyira sem voltak pontosak, mint a fővárosiak. A Honvéd vezetőedzője, Supka Attila jól reagált a hazaiak játékának változására, így a hajrában ismét vendégek akarata érvényesült.

Ez azonban ezen a hétfő estén kevés volt az egyenlítéshez, így végül a két, sok helyzetet kialakító csapat közül az nyert, amelyik egyet értékesített – vagyis a Kaposvári Rákóczi.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!