¤Spanyol foci¤
¤Spanyol foci¤ : 2. FORDULÓ, 2008. SZEPTEMBER 14.

2. FORDULÓ, 2008. SZEPTEMBER 14.

NS  2008.09.22. 23:03

A spanyol bajnokság második fordulójában a Villarreal Santi Cazorla találatával legyőzte az első fordulóban a Real Madridot verő Deportivo La Corunát. A Mallorcán a hajrában egyenlítő Osasunában nem kapott szerepet Vadócz Krisztián, akit nem neveztek a találkozóra. A továbbra is százszázalékos Espanyol Luis García hajrában szerzett góljával nyert a Recre ellen, és a tabella élére állt. A tízmillió euróért vásárolt Sergio García bemutatkozott a Betisben, de képtelen volt a hálóba találni, csakúgy, mint csapata a Getafe otthonában – persze ez nem meglepő egy ennyire "góliszonyos" fordulóban... Hazai pályán mindössze 1–1-es döntetlent játszott az FC Barcelona a Racing Santanderrel. Két meccs után a katalánok mindössze egy ponttal állnak. Remek mérkőzésen nyert 4–3-ra a bajnoki címvédő Real Madrid a Numancia ellen. Bernd Schuster együttese a második fordulóban a nyitókörben a Barcelonát megfricskázó Numanciát fogadta, és bár a mérkőzés elején kétszer is hátrányba került, végül sikerült kivívnia a győzelmet. Kétszer is hátrányból állt fel, és egy ponttal távozott Almeriából a Valencia csapata a spanyol labdarúgó élvonal vasárnap esti zárómérkőzésén.

Fölényben játszott az első félidőben az FC Barcelona. A katalán csapat azonban nem tudott igazán nagy gólhelyzetet kialakítani a a Racing Santander ellen, amely rendkívül jól megszervezte védekezését.

Thierry Henry nem volt ott a csapatban (őt Pep Guardiola kihagyta), míg Lionel Messi a válogatottból visszatérve a kispadon találta helyét – természetesen pihentető jelleggel. Talán ez is lehetett a gólínség oka.

A szünet után láthatóan nagyobb fordulatszámra kapcsolt a Barcelona. Andrés Iniesta az 57. percben hatalmas passzt adott Pedritónak, a fiatal középpályás egyből lőtt, de Tono hatalmas bravúrral hárított.

Alig tíz perccel később Samuel Eto'o, majd a már pályán lévő Messi szerezhetett volna gólt, de a védelem állta a sarat, s ha már a bekkek sem tudtak tisztázni, Tono sietett a segítségükre.

A 70. percben aztán Christian ért teljesen feleslegesen kézzel a labdához a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Mesi higgadtan gurította a jobb alsóba.

A Santander felépített vára összeomlott, ekkor úgy tűnt, nem tud egyenlíteni a kiscsapat. De tudott!

A 75. percben Jonathan Pereira ért bele amolyan jégkorongos megoldással egy tizenhatos előteréből a kapu elé lőtt szabadrúgásba, a labda pedig védhetetlenül vágódott Victor Valdes kapujába.

A folytatásban az eredmény már nem változott. A Numancia elleni vereséget követően második mérkőzését sem nyerte meg a Barca az új idényben. Pep Guardiola – no meg a katalán szimpatizánsok – nincsenek könnyű helyzetben.

Gondolták, hogy majd ők, majd ők megmutatják! Mármint a Real Madrid és a Numancia, hogy miként is kell a futballt játszani. Tudniillik a spanyol bajnokság vasárnap délutáni öt mérkőzésén mindössze négy gól született, és nem verdeste a színvonal az égboltot.

Erre jött Juan Carlos Moreno a Real Madrid–Numancia mérkőzés hetedik percében, és vezetéshez juttatta az újonccsapatot, majd még az első félidőben esett öt találat…

Guti szerencsésen megpattanó találattal egyenlített – ez volt a Real Madrid ötezredik bajnoki találata! –, ám José Barkero három percre rá piszkosul kilőtte a jobb felsőt (1–2). Óriási gól volt! A blancók ekkor már érezhették, hogy jobb lesz odafigyelni, különben hasonlóan nagy égés történhet velük, mint a Barcelonával az elsőben, és leckét kapnak a kiscsapattól (igaz, a Madridot is „oktatta” a Deportivo a nyitókörben).

Gonzalo Higuain volt az, aki először eszmélt, és ismét egyenlítettek a hazaiak. Majd’ félóra eltelte után Rafael van der Vaart gondolt egy merészet, és bal oldalról, a tizenhatos vonalától fordulásból – kihasználva Juan Pablo kapus nem legtökéletesebb helyezkedését – óriási bombát zúdított a hálóba (3–2).

Pár perccel később tán még a mindig elégedetlen Bernd Schuster is nyugodtabban ült vissza a kispadra, miután az este során másodszor is egy Numancia-védőről, nevezetesen Cismáról pattant a hálóba a labda.

A félidei kétgólos vezetés az 56. percben kettőre olvadt, miután Moreno ismételten betalált. Iker Casillas beleért ugyan a középpályás szabadrúgásába, ám csak beljebb tudta segíteni az életerős lövést.

A Madrid ugyan kézben tartotta a mérkőzést, ám csak nem érkezett a mindent eldöntő találat, így a vendégeknek az utolsó percekben is lehetőségük nyílt az egyenlítésre, és ha az utolsó percben Palacios nem marad le centikkel a labdáról, akár még az a szégyen is megtörténhetett volna a nagycsapattal, hogy két meccs után győzelem nélkül áll.

És nem biztos, hogy a „királyi gárda” szurkolóinak vigasztalást nyújtott volna, hogy a Barcelona ilyen „szégyenben” kezdte a bajnokságot. Egy biztos: érdemes lesz ebben a szezonban figyelni a Numanciára.

A hazaiak (Almeira) a kapus Renan hibája (és Piatti szemfülessége) után szereztek vezetést a 20. percben, de Alexis a 34. percben egyenlített. Öt perccel később Negredo szép góljával ismét az Almeria vezetett, de nem nyert, mivel David Villa Joaquín jó előkészítése után egalizálni tudott. A döntetlen a meccs képét tekintve alighanem igazságos.

Almeria–Valencia 2–2 (Piatti 20., Negredo 39., ill. Alexis 34., Villa 68.)
Málaga–Athletic Bilbao 0–0
Valladolid–Atlético Madrid 2–1 (Dorado 3., J. Baraja 28. – 11-esből, ill. Agüero 54.)
Recreativo Huelva–RCD Espanyol 0–1 (L. García 84.)
Getafe–Real Betis 0–0
Sevilla–Sporting Gijón 4–3 (Chevantón 22., Kanouté 36., 60., Maresca 37., ill. M. Bilic 18., 20., 45.–11-esből)
Barcelona–Racing Santander 1–1 (Messi 71.–11-esből, ill. Pereira 75.)
Real Madrid–Numancia 4–3 (Guti 18., Higuain 25., Van der Vaart 33., Cisma 39. – öngól, ill. J. C. Moreno 6., 56., Barkero 21.)
Villarreal–Deportivo La Coruna 1–0 (Cazorla 27.)
Mallorca–Osasuna 1–1 (Aduriz 15., ill. Portillo 84.)

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?