¤Spanyol foci¤
¤Spanyol foci¤ : 3. FORDULÓ, 2008. SZEPTEMBER 21.

3. FORDULÓ, 2008. SZEPTEMBER 21.

NS  2008.09.22. 23:18

Az Atlético Madrid 4–0-ra verte hazai pályán a Recereativo Huelva csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának első mérkőzésén. A fővárosiak Sergio Agüero góljával már a kilencedik percben megszerezték a vezetést, a második félidőben Maniche találatával megduplázták előnyüket, a győzelmüket pedig a végén duplázó Sinama-Pongolle tette fölényessé. Két győzelem után a harmadik fordulóban csak döntetlent ért el az Espanyol hazai pályán a Getafével szemben. Vadócz Krisztián 74 percet kapott José Angel Zigandától, az Osasuna mesterétől. A magyar légiós csapata 1–0-ra kikapott a Valenciától a Mestallában. A Barcelona 6-1 re győzött a Sporting Gijón elleni mérkőzésen. A Real Madrid idegenben győzte le a Racing Santandert. A királyi gárda 2–0-ra nyert a nagyszerűen játszó Rubén de la Red és Ruud van Nistelrooy góljainak köszönhetően.

Az első fordulóban 4–0-ra verte a Málagát az Atlético Madrid a Vicente Calderon Stadionban, és a Recreativo ellen is hamar megszerezte a vezetést. Az ügyeletes gólszerző, Sergio Agüero volt eredményes már a kilencedik percben.

A hazaiak ezt követően is támadásban maradtak, de a szünetig újabb gólt már nem tudtak szerezni.

A második félidőben viszont ismét gyorsan betaláltak Javier Aguirre fiai, megnyugtatóvá téve ezzel előnyüket. A portugál Maniche villantotta meg kiváló rúgótechnikáját, midőn egy röviden kifejelt labdát 16 méterről a bal alsó sarokba bombázott.

A folytatásban egy-két kósza ellentámadással ugyan próbálkozott a Recre, de a kaput nem tudták eltalálni a vendég játékosok, így pedig kifejezetten nehéz gólt lőni.

Az Atlético viszont kétgólos előnye birtokában sem állt le, és lőtt még kettőt a szellősen védekező vendégeknek. Mindkétszer Florent Sinama-Pongolle volt eredményes, a francia csatár pedig volt csapata iránti tiszteletéből (két évet húzott le a Recreativóban korábban) egyik gólja után sem örült látványosan.

Megtették ezt helyette a hazai szurkolók, akik az újabb nagy arányú győzelem mellett annak is örülhettek, hogy csapatuk, ha ideiglenesen is, de átvette a vezetést a tabellán.

José Angel Ziganda, az Osasuna mestere csapata első két döntetlenre végződő bajnokija után úgy döntött, hogy a Valencia elleni meccsen lehetőséget ad magyar légiósának, Vadócz Krisztiánnak. A középpályás a kezdőcsapatban kapott helyet, és 74 percet töltött a pályán.

A pirosban játszó Osasuna jól kezdte a meccset. A hatodik percben a cseh Jaroslav Plasil kapott nagyszerű indítást Javier García Portillótól, majd középre passzolt az érkező Héctor Fonthoz, aki nagy helyzetben lőtt, de a megpattanó lövés a kapu fölé szállt.

Az első félidő derekához érve a Valencia kezdte megmutatni, hogy ki az úr a Mestallában. A 31. percben Juan Manuel Mata szép egyéni akció végén lőtt nem sokkal a bal kapufa mellé.

A 41. percben aztán még közelebb került a gólszerzéshez a Valencia: David Villa kapott labdát, majd a tizenhatos bal oldaláról keresztbe adott, ám az érkező Fernando Morientes hajszállal maradt le a labdáról a bal kapufánál.

Egy perccel később újabb helyzetet alakítottak Unai Emery játékosai, de Ricardo López, az Osasuna kapusa bravúrosan védte Mata bombáját.

A második félidőben is a Valencia uralta a játékot, sőt a 63. percben még nehezebb helyzetbe került az Osasuna, amikor César Azpilicueta megkapta második sárga lapját, így Vadóczéknak tíz emberrel kellett folytatniuk a mérkőzést.

A 83. percben góllá érett a hazaiak fölénye: Villa játszotta tisztára magát a pálya jobb oldalán, majd gyönyörű labdát adott a tizenhatoson belül érkező Matának, aki ballal kapásból lőtte a kapuba a labdát. Ezzel a Valencia 1–0-ra megnyerte a találkozót.

A Numancia a Barcelona után a Villarrealt is megpróbálta megtréfálni, és az első félidőben meg is szerezte a vezetést Gorka Brit góljával, de a második félidőben Santiago Cazorla és Joseba Llorente megfordította az állást.

Az Almería és az Athletic Bilbao otthon tartotta a három pontot. Előbbi a Málagát győzte le 1–0-ra, míg a Bilbao a Real Valladolid ellen nyert 2–0-ra. Ezen a héten sem maradtak gólnélküli döntetlenek nélkül a Primera División vasárnapi meccsei: ezúttal a Real Betis–Sevilla és a Deportivo La Coruna–Mallorca-meccs zárult 0–0-val.

Úgy tűnik, a Barcelona kezdi kiheverni a gyenge idénykezdetét a spanyol bajnokságban, habár a Sporting Gijón ellen kötelező volt a győzelem, még akkor is, ha idegenben kellett játszani az újonc ellen.

A Barca már a 27. percben megszerezte a vezetést a Molinónban: Andrés Iniesta a 22. percben majdnem gólt lőtt, és öt perccel később gólpasszt adott, miután a tizenhatos jobb oldalán megforgatta védőjét, majd lágyan az érkező Xavi fejére emelt, aki nem hagyta ki az óriási helyzetet.

A 33. percben már kettővel mentek a vendégek. Jobb oldali szögletet követősen Carles Puyol csúsztatta kapura a labdát. A kapu irányába szálló labdába még Samuel Eto’o belefejelt, így az övé lett a gól.

A második félidő elején, a 49. percben Seydou Keita háromgólosra növelte a Barca előnyét, Xavi szöglete után fejelt a kapuba, de egy perccel később a Gijón szépített, amikor Maldonado lőtte a labdát Victor Valdés kapujának jobb alsó sarkába.

Az 57. percben Gerard Autet utolsó emberként buktatta Lionel Messit, amiért a játékvezető kiállította a védőt, és ezzel megpecsételte a Sporting sorsát.

A 70. percben Messi gyönyörűen pörgetett Iniesta elé, aki elgurította a kapus mellett a labdát. A 85. percben Iniesta visszaadta a kölcsönt, Messi lőtte be a balról beívelt labdát.

A kegyelemdöfést Messi második gólja jelentette a 90. percben, így végül 6–1-re nyert idegenben a Barcelona.

A Santander újabb nagyhalat próbált meg kifogni a Primera División harmadik fordulójában. A Racing az első fordulóban a Sevillával játszott 1–1-es döntetlent, majd a Barcelonát is megtréfálta idegenben a szintén 1–1-re végződő meccsen.

A címvédő Real Madrid nagyobb falatnak bizonyult: a „királyi gárda” 2–0-ra legyőzte a Racing Santandert idegenben.

A Racing alakította ki a mérkőzés első nagyobb helyzetét, amikor Jonathan Pereira középre adott labdáját Iker Casillas csípte el az érkező Juan José elől. A „királyi gárda” négy perccel később válaszolt: az argentin Gonzalo Higuaín passzolt Raúlhoz, aki elől tisztázni tudott a Racing védelme.

A 19. percben Rubén de la Red megszerezhette volna a vezetést a Real Madridnak, de lövését Tono kapus szögletre hárította. Nem sokkal később ismét De la Red veszélyeztetett: Raúl és Gabriel Heinze szép összjátéka után lőtt 25 méterről, de a labda megpattant egy védőn, és szöglet lett.

A félidő vége előtt még a hazaiak is kialakítottak két helyzetet, de Casillas mindkét esetben menteni tudott. A 43. percben megsérült Guti, és nem is tudta folytatni a meccset, a helyére Rafael van der Vaart érkezett. Gutinak nem ez lesz élete legjobb hétvégéje, szombaton egy hallássérült bokszoló támadta meg a játékost.

Az 53. percben a végig veszélyesen játszó De la Red betalált: Higauín vezette végig nagyszerűen a labdát a pálya jobb oldalán, majd az érkező De la Red elé passzolt, aki a kapu bal sarkába pöccintette a labdát.

A 73. percben aztán Ruud van Nistelrooy megduplázta a „királyi gárda” előnyét: a holland támadó becsapta védőjét, és nagy gólt ragasztott a kapu jobb oldalába.

A Racing még próbálkozott a szépítéssel, de végül 2–0 maradt a végeredmény a címvédő vendégcsapat javára.

Atlético Madrid–Recreativo Huelva 4–0 (Agüero 9., Maniche 53., Sinama-Pongolle 78., 89.)
RCD Espanyol–Getafe 1–1 (Sanchez 58., ill. Moral 47., – 11-esből)
Valencia–Osasuna 1–0 (Mata 83.)
Numancia–Villarreal 1–2 (Brit 42., ill. Cazorla 49., J. Llorente 76.)
Almería–Málaga 1–0 (Negredo 74.)
Athletic Bilbao–Real Valladolid 2–0 (F. Llorente 50., Iraola 80. – 11-esből)
Real Betis–Sevilla 0–0
Deportivo La Coruna–Mallorca 0–0
Sporting Gijón–Barcelona 1–6 (Maldonado 50., ill. Xavi 27., Eto’o 33., Keita 49., Iniesta 70., Messi 85., 90.)
Racing Santander–Real Madrid 0–2 (De la Red 53., Van Nistelrooy 73.)

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?