¤Spanyol foci¤
¤Spanyol foci¤ : 4. FORDULÓ, 2008. SZEPTEMBER 24-25.

4. FORDULÓ, 2008. SZEPTEMBER 24-25.

NS  2008.09.25. 21:09

A Barcelona 3–2-re legyőzte a Real Betist hazai pályán a Primera División negyedik fordulójában. A katalán csapat az első félidőben már 2–0-ra vezetett, de a második játékrész első felében kiegyenlített a Betis. Végül a csereként beálló Eidur Gudjohnsen eldöntötte a mérkőzést. A Real Madrid parádézott, a címvédő többek között Van der Vaart triplájával 7–1-re legyőzte a Gijónt. A Sevilla az Espanyol ellen nyert 2–0-ra. Sokáig úgy tűnt, totális lesz a góliszony a spanyol labdarúgó élvonal 4. fordulójának csütörtöki játéknapján, de a hajrában végül minden meccsen született legalább egy találat. A legjobban ennek a Valencia hívei örültek, veretlen csapatuk ugyanis továbbra is vezeti a bajnokságot, miután David Villa góljaival legyőzte a Málagát.

Josep Guardiola éppen száz napja lett a Barcelona vezetőedzője. Sokáig úgy tűnt, a katalán csapat mestere felhőtlenül ünnepelheti a jubileumot a Betis elleni mérkőzésen a Camp Nouban, de 2–0-s hazai vezetés után az ellenfél kiegyenlített, és végül csak a találkozó végén döntötte el a meccset a Barca.

A Barcelona jól kezdte a mérkőzést: Samuel Eto’o már a 17. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A kameruni támadó a tizenhatos vonala előtt kapott labdát, majd egy csel után nagy gólt ragasztott a felső léc alá. Costa Espinosa kapusnak esélye sem volt a hárításra.

Mindössze hat percre volt szüksége Eto’ónak, és máris két gól állt a neve mellett. A helyzetet Lionel Messi alakította ki. Az argentin klasszis nagyszerűen lépett el Fernando Vega mellett a tizenhatos jobb oldalán, majd középre passzolta a labdát. Eto’o megelőzte a védőket, és közvetlen közelről volt eredményes.

Az első félidőben nem született több gól. A második játékrészben aztán kezdtek éledezni a vendégek. Az 56. percben Jose Mari lőtt nem sokkal kapu mellé, majd egy perccel később Victor Valdés mentette szögletre Jesús Capitán lövését.

Az 59. percben aztán a Real Betis megszerezte első gólját a 2008–09-es bajnokságban. Yaya Touré volt szabálytalan a Barca tizenhatosának vonalánál. A legurított szabadrúgást Fabián Luciano Monzón lőtte el a szétrebbenő sorfalon keresztül, a labda a kapu bal oldalában kötött ki.

A katalán csapat vesszőfutása nem ért véget, a 69. percben az egyenlítő találatot is megszerezte a Betis a Camp Nouban. Jose Mari kapott nagyszerű indítást Sergio Garcíától, majd a kirohanó Valdés fölött a kapuba emelte a labdát.

A mérkőzés hajrájára összeszedte magát a Barcelona, elkerülendő a tavalyi fiaskót, amikor szintén 2–0-ra vezettek a katalánok, de a Betis fordított, és 3–2-re nyert. A csereként beálló Eidur Gudjohnsen a 80. percben be is talált, az izlandi játékos Daniel Alves passzát értékesítette.

Vadócz Krisztián csapata, az Osasuna gólnélküli döntetlent játszott hazai pályán a Deportivo La Coruna ellen. A magyar légiós a hétvégén a kezdőben kapott helyet a Valencia elleni bajnokin, de ezúttal nem kapott szerepet José Ángel Ziganda vezetőedzőtől.

A Villarreal a Racing Santandert fogadta a Madrigalban. A hazaiak gyorsan eldöntötték a találkozót: a 28. percben Joan Capdevila fejelt gólt, majd négy perccel később Joseba Llorente szép összjáték után biztosította be a sikert.

Az újonc Gijón vasárnap 6–1-re kikapott a Barcelonától, szerdán pedig a Real Madrid vendégeként sem úszta meg kevesebbel. Sőt, hetet kapott!

A gólgyártást a holland Rafael van der Vaart kezdte, aki Raúltól kapott egy jó kiugratást a 18. percben, majd kapásból a hálóba bombázott.(1–0)

Ezt követően negyedórás gólcsend következett, majd egy bal oldali beadás után ismét Van der Vaart szerzett gólt, méghozzá nem is akármilyet: a középpályás sarokkal talált a Gijón kapujába. (2–0)

Négy perccel később Arjen Robben a tizenhatoson belül keresztbe passzolt egy labdát a jobb oldalon érkező Gonzalo Higuaínhoz, aki a hosszú sarokba lőtt (3–0).

A második félidőben 15 perc alatt négy gól született. Van der Vaart a tizenhatos vonaláról, középről megszerezte önmaga harmadik találatát (4–0), majd ő adott gólpasszt honfitársának, Robbennek (5–0).

Az 54. percben Kike Mateo Cannavarót megelőzve szépített (5–1), de nem sokkal később már újra a Real ünnepelhetett: Robben lövése még kipattant Sanchez Sergio kapusról, de Raúl közelről megszerezte a hatodik hazai gólt (6–1), majd a 7–1-es végeredményt is a csapatkapitány állította be a 64. percben.

A másik késő esti mérkőzésen a Sevilla legyőzte az Espanyolt.

Visszaszerezte az első helyet a Primera Divisiónban a Valencia, miután David Villa két góljával legyőzte idegenben a Málagát.

A Turia-partiak az első félidőben Fernandes iszonyatos erejű lövésével kis híján vezetést szereztek: a 30 méterről leadott szabadrúgás a döbbent Arnau mellett a kapufáról jött ki, a kipattanót pedig David Villa a nehezebb megoldást választva az üres kapu fölé lőtte…

A kapufa után leülő első játékrészt követően a második félidőt jól kezdték a hazaiak, de az 52. percben ők is kihagyták legnagyobb lehetőségüket. Adrian jobbról leadott lövését Renan kitolta, a kipattanót visszaküldő Barros próbálkozását pedig Raúl Albiol mentette a gólvonalról. A 70. percben aztán Cheli is kihagyott egy tiszta ziccert, az ellentámadásból pedig a Valencia megszerezte a sorsdöntő gólt.

A vendégcsapat kontrája után Arnau menteni tudott, de a védelem képtelen volt eltakarítani a kipattanót. Mata elvette a labdát Héldertől, átlöbbölt a túlsó oldalra, Villa pedig a kapuba bólintott, köszönve szépen a hatalmas védekezési hibát…

A 92. percben a Salva kiállítása után már emberelőnyben játszó vendégek egy kontrával minden nyitott kérdést lezártak: ismét Mata ugratta ki Villát, aki higgadtan kihasználta a ziccert. Győzelmével a Valencia gólkülönbséggel visszaszerezte az elsőséget a Villarreal előtt.

A Recreativo Huelva a Bilbao ellen próbálta megszerezni második győzelmét a szezonban, de a baszkok egy pontot el tudtak vinni egy némileg szerencsés gólnak köszönhetően. A Recre Javi Guerrero szép, kapufás lövésével került előnybe, de David López éles szögből leadott lövéssel egyenlíteni tudott – igaz, ebben a gólban alaposan benne maradt a hazai kapus… A Bilbao a végén Iraizoz óriási védésének köszönhetően tartotta meg az ikszet.

A Valladolid Rúbio góljával gyűrte le a magát nehezen megadó Almeriát, ezzel a vendégek elszenvedték első vereségüket a bajnokságban. A Mallorca hazai pályán, a Numancia ellen szerezte meg első győzelmét, Marín és Webo az 50. percre minden kérdést elintézett.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?