¤Spanyol foci¤
¤Spanyol foci¤ : 6. forduló: október 4-5.

6. forduló: október 4-5.

NS.  2008.10.05. 21:27

Kulcsjátékosok sora hiányzott az Atletico Madridból, és erre alaposan ráfaragott Javier Aguirre csapata: fél tucat gólt rámolt a bravúrok sorát bemutató Gregory Coupet hálójába a legpazarabb napjaira emlékeztető és valódi gálaelőadást felmutató Barcelona. A Sevilla magabiztos, 4–0-s győzelmet aratott az Athletic Bilbao ellen. A Valencia Manuel Fernandes góljával 1–0-ra győzött. A Real Madrid hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Espanyollal a spanyol bajnokság hatodik fordulójában, a királyi gárdának ez volt az első iksze a szezon során.

Megbánhatták azok a Barcelona-szurkolók, akik nem foglalták el pontosan a helyüket a Nou Camp lelátóin, mivel a nyolcadik percben már 3–0-ra vezettek kedvenceik – Marquez a 4., Eto’o a 6.(büntetőből), és Messi a 8. percben köszönt be az öltözőben felejtkező Atletico Madrid kapujába.

A gólgyártásnak persze még nem volt vége, a 13. percben Maxi Rodriguez olyan góllal szépített, amely után más körülmények mellett hosszú ideig emlegetnének a drukkerek. Most, vélhetően egy „na, és akkor, mi van?!” jelentésű vállrándításnál többre nem igazán futhatott a józanabb belátású Atletico-drukkerek részéről.

Mert hiába cipelték ugyan vissza a labdát a középkezdéshez addigi legnagyobb sprintjüket kivágva a vendégek, öt perc múlva Eto’o belőtte második gólját is, 4–1. S a Barcelona gálaelőadásának még korántsem volt vége.

A nyáron még a távozás gondolatával és az üzbég PFC Kuruvcsival kacérkodó kameruni Eto’o második találata előtt úgy összekócolta Tomas Ujfalusi lábait, hogy a cseh válogatott védő friss hódítása, a 23 éves modell Michaela Ochotska is jó ideig elbíbelődik majd a kibogozással. Ttíz perccel később Iniesta szép szólója végén a kapufán csattanó lövést követően Gudjohnsen pofozta közelről az üres kapuba a labdát, 5–1– csak, hogy ő is feliratkozzon a góllövők közé.

Az az igazság, hogy a madridiak hátsó alakzatát a meccs első harminc percében talán még néhány jobb gömbérzékkel megáldott idomított fóka is könnyen zavarba hozta volna, csakhogy a Barcelonánál Lionel Messi is a pályán volt, aki röpke egy perc alatt kétszer is a fél pályáról vezette a labdát a fővárosiak védelmére. Jellemző a madridiak hozzáállására, hogy a másik tízes, Kun Agüero mindkétszer éppen valahol a Barca térfelén kocogott, „igyekezett” visszaérni védekezni...

A szünet után a hangulat szép lassan egy szezon előtti gálameccs jellemzőit kezdte magára ölteni, vagyis a Nou Camp közönsége, még a kedvencek legapróbb megmozdulásait is megtapsolta, egy-egy jól sikerült csel után pedig nyílt színi ováció érkezett válaszként.

Az utolsó negyedórára fordulva még a csereként beálló Thierry Henry is betalált, ráadásul a francia gólja minden bizonnyal eséllyel pályázik a hónap gólja titulusra, hiszen nem mindennapi akció végén bombázott 17 méterről a Lyonban szebb napokat is megélt Gregory Coupet hálójába.

Ezzel alakult ki a 6–1-es végeredmény, és a francia válogatott kapusát, valamint az Atletico szimpatizánsait jószerivel csak az nyugtathatja, hogy ennél már csak jobb jöhet a folytatásban.

A „második számú” barcelonai együttes, az Espanyol volt hivatalos a Santiago Bernabéu Stadionba (Real Madrid) a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának utolsó mérkőzésén.

A kék mezes vendégek egyáltalán nem futballoztak megilletődötten, és miután Gabriel Heinze a tizenhatoson belül szabálytalankodott Raúl Tamudóval szemben, tizenegyeshezi is jutottak. A sértett magabiztosan értékesítette a büntetőt, igaz ugyanezt tette Raúl uis az első nagy helyzeténél, Sergio Ramos beadása után az Espanyol kapujába fejelt.

Az Espanyolnak azonban ez cseppet sem szegte kedvét, egy nagyszerű jobb oldalról érkező keresztlabdára Luis García érkezett a hosszú oldalon remek ütemben, így már vezettek 2–1-re.

Raúl azonban nem lenne Raúl, ha nem villantotta volna meg hihetetlen gólérzékenységét, még az első félidőben egalizált, ezúttal lábbal volt eredményes a tizenhatoson belülről.

Az első félidő egyértelműen az Espanyolé volt, a második félidőre azonban egy sokkal aktívabb Madrid érkezett, és a két csapat igazán élvezetes negyedórát produkált.

Az Espanyol kapuja előtt Arjen Robben és Gonzalo Higuaín próbálkozott távoli lövéssel – sikertelenül –, a másik oldalon pedig a rendkívül kulturáltan futballozó vendégek veszélyeztettek nem egyszer, főként az Ivan de la Pena, Raúl Tamudo kettős volt elemében.

Utóbbi az 56. percben már Iker Casillason is túljutott, ám a visszazáró Pepe nagy nehézségek árán ki tudta vágni a labdát a barcelonai csatár elől, mielőtt ő kapura fordult volna.

De hiába De la Pena zseniális ütempasszai, a legnagyobb labdát mégis Gonzalo Higuaín adta a második félidőben. Egy szépen felépített támadás után a 65. percben az argentin meghúzta a tizenhatoson belül a jobb oldalon, az alapvonaltól pontosan tálalt középre az érkező Ruud van Nistelrooy elé, aki nyolc méterről jobbal kapura pörgetett, ám Kameni hárítani tudott.

Az utolsó húsz perc jórészt meddő madridi próbálkozásokkal telt, az Espanyol taktikusan tartotta a 2–2-es eredményt. Persze a vendégeknek szerencséjük volt, hogy a madridi „lövészek” igencsak gyengén tüzeltek (20 lövésükből 7 ment kapura), előbb Royston Drenthe, majd Mahamadou Diarra lökete is jócskán elkerülte a kaput.

Aztán az utolsó percben a hosszú sérülése után visszatérő Wesley Sneijder még megpróbálkozhatott egy szabadrúgással 23 méterről, középről, ám a holland labdája lepattant az egyik sorfalban álló Espanyol-védőről.

Maradt tehát a 2–2, ez volt a Real első idei bajnoki döntetlenje, és az egy pont azt jelenti, hogy a királyi gárda marad az ötödik helyen a negyedik Barcelona mögött.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?